Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

„PASJONACI WIEDZY – moduły innowacyjnych zajęć wspierających uzdolnioną humanistycznie młodzież”

W dniu 15 lutego 2019 r. w Archiwum Państwowym w Kielcach odbyły się zajęcia zrealizowane dla grupy licealistów w ramach projektu „PASJONACI WIEDZY – moduły innowacyjnych zajęć wspierających uzdolnioną humanistycznie młodzież”.

Zajęcia przeprowadzono wspólnie z ich organizatorem: Instytutem Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i udziałem odpowiedzialnego za tę część projektu dr hab. prof. UJK Jacka Pielasa, pracownika IH UJK. Tematyką spotkania były mniejszości narodowe i religijne na ziemiach polskich w okresie od XIX do XX wieku - mniejszość żydowska w mieście Kielcach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez pracowników archiwum, wzbogaconych prezentacją multimedialną i prezentacją oryginałów materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach. Uczestnicy projektu zwiedzili również archiwum zapoznając się z zadaniami pracowni konserwacji archiwaliów i pokazem niektórych zabiegów konserwatorskich. Zapoznali się z zasadami przechowywania zasobu w magazynach archiwalnych, zadaniami archiwum. W trakcie zwiedzania pomieszczeń magazynowych odbyła się dodatkowa prezentacja archiwaliów najstarszych i ciekawszych przechowywanych przez archiwum, w tym min. oryginału testamentu Henryka Sienkiewicza.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-02-20 12:52:57przez:
Opublikowano:2019-02-20 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:1561

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.