Jesteś tutaj: Start / Wystawy on-line

Wystawy on-line

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 27 września 1939 r. - Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

27 września 1939 r. - Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

27 września 2020

27 września 1939 r. w oblężonej Warszawie powołano organizację konspiracyjną Służba Zwycięstwu Polski. To zapoczątkowało powstanie Polskiego Państwa Podziemnego - fenomenu w dziejach nie tylko II wojny światowej.

Czytaj więcej o: 27 września 1939 r. - Dzień Podziemnego Państwa Polskiego
Przejdź do - 27 września – ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 września – ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

25 września 2020

Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym.

Czytaj więcej o: 27 września – ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
Przejdź do - 17 września – Dzień Sybiraka

17 września – Dzień Sybiraka

17 września 2020

W 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września – rocznicę napadu Rosji na Polskę -  Dniem Sybiraka. Dzień ten ma status święta państwowego i ma upamiętniać poległych oraz tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, osiedlić w innych krajach, jak również tych, którzy zostali na Syberii.

Czytaj więcej o: 17 września – Dzień Sybiraka
Przejdź do - Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 - „MOJA DROGA”

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 - „MOJA DROGA”

7 września 2020

Archiwum Państwowe w Kielcach zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy: „Z Zagnańska do Londynu. Szlakiem Mieczysława Białkiewicza i 2 Korpusu Polskiego”.

Czytaj więcej o: Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 - „MOJA DROGA”
Przejdź do - „Nie ma wolności bez Solidarności! – archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Kielcach i Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”

„Nie ma wolności bez Solidarności! – archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Kielcach i Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”

27 sierpnia 2020

W 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” prezentujemy wystawę on-line z zasobu własnego oraz zbiorów Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” pt.: „Nie ma wolności bez Solidarności! – archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Kielcach i Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.

Czytaj więcej o: „Nie ma wolności bez Solidarności! – archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Kielcach i Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”
Przejdź do - 19 sierpnia - Światowy Dzień Fotografii

19 sierpnia - Światowy Dzień Fotografii

19 sierpnia 2020

Światowy Dzień Fotografii upamiętnia wydarzenie z 1839 roku, kiedy to Francuz Louis Jacques Daguerre zademonstrował Akademii Francuskiej zdjęcie fotograficzne otrzymane metodą dagerotypii.

Czytaj więcej o: 19 sierpnia - Światowy Dzień Fotografii
Przejdź do - Wojna polsko – bolszewicka 1920 r. w dokumentach z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach i jego Oddziału w Sandomierzu

Wojna polsko – bolszewicka 1920 r. w dokumentach z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach i jego Oddziału w Sandomierzu

14 sierpnia 2020

Z okazji 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej Archiwum Państwowe w Kielcach wraz z Oddziałem Zamiejscowym w Sandomierzu zapraszają do obejrzenia wystawy online pt. „Wojna polsko – bolszewicka 1920 r. w dokumentach z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach i jego Oddziału w Sandomierzu”.

Czytaj więcej o: Wojna polsko – bolszewicka 1920 r. w dokumentach z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach i jego Oddziału w Sandomierzu
Przejdź do - „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów - Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” – Część II „4 Pułk Piechoty Legionów”

„Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów - Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” – Część II „4 Pułk Piechoty Legionów”

14 sierpnia 2020

W 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku prezentujemy wybór fotografii dokumentujących historię dwóch pułków: 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów i 4 Pułku Piechoty Legionów, stacjonujących w międzywojennych Kielcach, nazywanych wówczas „Miastem Legionów”.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Pana Krzysztofa Idzika, Darczyńcy Archiwum Państwowego w Kielcach.

Czytaj więcej o: „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów - Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” – Część II „4 Pułk Piechoty Legionów”
Przejdź do - „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów - Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” – Część I „2. Pułk Artylerii Lekkiej Legionów”

„Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów - Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” – Część I „2. Pułk Artylerii Lekkiej Legionów”

14 sierpnia 2020

W 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku prezentujemy wybór fotografii dokumentujących historię dwóch pułków: 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów i 4 Pułku Piechoty Legionów, stacjonujących w międzywojennych Kielcach, nazywanych wówczas „Miastem Legionów”.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Pana Krzysztofa Idzika, Darczyńcy Archiwum Państwowego w Kielcach.

Czytaj więcej o: „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów - Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” – Część I „2. Pułk Artylerii Lekkiej Legionów”
Przejdź do - W minutę ciszy o 17.00!

W minutę ciszy o 17.00!

31 lipca 2020

by uczcić pamięć … by pochylić czoło … by oddać hołd … w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z 1 sierpnia 1944 r. … w stolicy kraju patriotów … w drodze do Niepodległej!

 

Czytaj więcej o: W minutę ciszy o 17.00!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: