Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zaproszenie na kanał YouTube Archiwum Państwowego w Kielcach

30 marca 2020

Szanowni Państwo, na obecny czas, w którym pozostajemy w domach proponujemy Państwu słuchanie audycji Radia Kielce z zasobu naszego Archiwum. W poniedziałki, środy i piątki na naszym kanale youtube będziemy prezentować archiwalne audycje radiowe o naszej wspaniałej Ziemi Kieleckiej. Audycje o ludziach znanych i nieznanych, o ciekawych miejscach w naszym regionie i o kulturze - folklorze i zwyczajach Kielecczyzny.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na kanał YouTube Archiwum Państwowego w Kielcach

Informacja dotycząca zasad postępowania z dokumentacją

25 marca 2020

Kielce, 25-03-2020

 

Informacja dotycząca zasad postępowania z dokumentacją

W związku zart. 3Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374), który dopuścił możliwość polecenia pracownikowi wykonywanie pracy, poza miejscem jej stałego wykonywania (tzw. praca zdalna) na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/5152-post%C4%99powanie-z-dokumentacj%C4%85-w-zwi%C4%85zku-z-wykonywaniem-pracy-zdalnej zostały zamieszczone najważniejsze zasady postępowania z dokumentacją.

Mogą one być przydatne zarówno dla pracowników jak i kierowników państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych wprowadzających pracę zdalną.

Poniższe zalecenia oparte są na zapisach ogólnych Instrukcji Kancelaryjnej, która wdrożona w urzędzie pozostaje najważniejszym dokumentem w tym zakresie.

Ogłoszenie !

2 marca 2020

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (poz. 491 http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000049101.pdf), wprowadza się czasowe ograniczenie działalności Archiwum Państwowego w Kielcach. Ograniczenie obowiązuje od 20 marca 2020 roku do odwołania.

W związku z powyższym Archiwum Państwowe w Kielcach ogranicza swoją działalność wyłącznie do zadań niezbędnych do utrzymywania kontaktu z obywatelami w formie przyjmowania korespondencji i udzielania podstawowych informacji. Archiwum Państwowe w Kielcach nie przyjmuje interesantów zewnętrznych, kontakt z archiwum możliwy jest za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP - /APKielce/skrytka lub:

Kielce:

Punkt Obsługi Klienta: 41 260 53 12, 41 260 53 11, wew. 123 (w godzinach 8:00-15:00)

Sekretariat: 41 260 53 17

e-mail: kancelaria@kielce.ap.gov.pl; czytelnia@kielce.ap.gov.pl

Sandomierz:

Telefon: 15 832 25 09

e-mail: sandomierz@kielce.ap.gov.pl

ZFŚS - zmiana regulaminu

24 lutego 2020

Informujemy, że od 18 lutego 2020 roku obowiązuje w Archiwum Państwem w Kielcach nowy regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń (pracownicy, emeryci, renciści Archiwum oraz ich rodziny) mogą zapoznać się z dokumentem, który wywieszony został na tablicy ogłoszeń lub zgłosić w sekretariacie prośbę o wysłanie kopi dokumentu.

Przejdź do - Po Spotkaniu „Podróże w źródle archiwalnym”

Po Spotkaniu „Podróże w źródle archiwalnym”

11 lutego 2020

Dnia 29 stycznia 2020 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbyło się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Podróże w źródle archiwalnym”. Jego organizatorami byli: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj więcej o: Po Spotkaniu „Podróże w źródle archiwalnym”
Przejdź do - Zaproszenie na otwarcie wystawy pt. ".. W Służbie Rzeczypospolitej,, pułkownik Józef Hartman. 1898 - 1979"

Zaproszenie na otwarcie wystawy pt. ".. W Służbie Rzeczypospolitej,, pułkownik Józef Hartman. 1898 - 1979"

22 stycznia 2020

W najbliższy czwartek, tj. 23 stycznia 2020 roku, o godzinie 10.30, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opatowie odbędzie się otwarcie wystawy pt. ".. W Służbie Rzeczypospolitej,, pułkownik Józef Hartman. 1898 - 1979". Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na otwarcie wystawy pt. ".. W Służbie Rzeczypospolitej,, pułkownik Józef Hartman. 1898 - 1979"
Przejdź do - „Podróże w źródle archiwalnym” - styczniowe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”

„Podróże w źródle archiwalnym” - styczniowe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”

17 stycznia 2020

29 stycznia (środa) 2020 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Podróże w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Spotkanie będzie objęte patronatem medialnym Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego z Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Czytaj więcej o: „Podróże w źródle archiwalnym” - styczniowe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”
Przejdź do - „Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym” - relacja ze Spotkania

„Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym” - relacja ze Spotkania

6 grudnia 2019

27 listopada 2019 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbyło się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym”, którego organizatorami byli: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Spotkanie objęte było patronatem medialnym Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego z Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Czytaj więcej o: „Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym” - relacja ze Spotkania
Przejdź do - „Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym” - zaproszenie

„Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym” - zaproszenie

6 listopada 2019

27 listopada (środa) 2019 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Spotkanie będzie objęte patronatem medialnym Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego z Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Czytaj więcej o: „Ukraina i Ukraińcy w źródle archiwalnym” - zaproszenie
Przejdź do - Projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej” – relacja ze spotkania i warsztatów

Projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej” – relacja ze spotkania i warsztatów

3 października 2019

W dniu 30 września 2019 r. o godz. 15.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbyły się warsztaty archiwalne, zorganizowane w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

 

Czytaj więcej o: Projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej” – relacja ze spotkania i warsztatów

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: