Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zaproszenie do udziału w konkursie „Historie z rodzinnych archiwów”

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „Historie z rodzinnych archiwów”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku. Pula nagród to 22 tysiące złotych.

Celem konkursu jest uwrażliwienie społeczeństwa na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości, w tym kulturowe dziedzictwo dokumentacyjne w wymiarze rodziny, kształtowanie postaw patriotycznych, edukowanie nt. historii oraz zwiększenie poczucia tożsamości narodowej społeczeństwa, a także rozbudzenie zainteresowanie kulturą i historią „małych ojczyzn” - regionu i lokalnych społeczności. Powstałe w jego ramach prace posłużą utrwaleniu, zachowaniu i upowszechnieniu świadectw „małej historii” osadzonej w wielkich wydarzeniach dziejowych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać i udokumentować historię swojej rodziny. Może ona powstać w oparciu o m.in. relacje członów rodziny, dokumenty, zdjęcia i pamiątki przechowywane w domowym archiwum, historię regionu i umiejscowienie w jej kontekście historycznym dziejów rodu, a także o literaturę oraz kwerendę archiwalną.

Pracę konkursową można przekazać w formie rękopisu, wydruku lub w elektronicznym pliku tekstowym (np. pdf, doc, docx, ppt, pptx) o objętości nie mniejszej niż 15 stron lub w formie filmu (np. mp4) o długości nie mniejszej niż pół godziny nagrań.

Autorzy mogą uzupełniać swoje rodzinne historie także o zdjęcia, rysunki, mapy lub ilustracje, drzewo genealogiczne, fragmenty pamiętników, albumów, nagrań, prezentacji i innych istotnych elementów.

W konkursie mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież do lat 18 (tylko za zgodą rodzica/opiekuna prawnego).

Pracę Konkursową wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać:

  1. na adres mailowy: konkursy@archiwa.gov.pl w tytule wpisując: Konkurs „Historie z rodzinnych archiwów”,
  2. pocztą na adres: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, ul. Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Historie z rodzinnych archiwów”.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie organizatora www.archiwa.gov.pl

Partnerem konkursu i fundatorem nagród jest Polska Fundacja Narodowa.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://archiwarodzinne.gov.pl

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-07-13 14:02:18przez:
Opublikowano:2020-06-25 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:3199

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.