„Podróże w źródle archiwalnym” - styczniowe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

17 stycznia 2020

29 stycznia (środa) 2020 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Podróże w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Spotkanie będzie objęte patronatem medialnym Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego z Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Podczas spotkania wystąpią:

dr hab. prof. UJK Katarzyna Ryszewska (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), Wycieczki archeologiczno-historyczne po Kielecczyźnie w XIX wieku,

dr Cezary Jastrzębski (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), Warunki podróżowania w XIX wieku,

Łukasz Wołczyk (Muzeum Wsi kieleckiej), Podróżowanie w kulturze wsi w XIX i XX wieku,

Iwona Pogorzelska, Motyw podróży zapisany w dokumencie archiwalnym z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach  (Archiwum Państwowe w Kielcach), (multimedia Agnieszka Szczerba - Archiwum Państwowe w Kielcach).

Podczas spotkania odbędzie się promocja VIII tomu „Świętokrzyskich Studiów Archiwalno-Historycznych”.

Spotkaniu towarzyszyć będą dwie wystawy: „Podróż – rodzaje, miejsca i środki transportu – z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach oraz ze zbiorów prywatnych” przygotowana przez Iwonę Pogorzelską i Agnieszkę Szczerbę oraz Wybrane relacje z podróży w zasobach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej autorstwa Ewy Lewickiej i Elżbiety Woźniczki (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach).

W trakcie seminarium dostępny będzie również punkt konsultacyjny pod nazwą „Archiwa rodzinne Niepodległej”, przy którym można będzie zasięgnąć porad jak gromadzić i jak zadbać o prywatne zbiory rodzinne dotyczące niepodległości.

Z publikacjami Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckiego Towarzystwa Naukowego, Wydawnictwa „Arslibris” w Końskich oraz Księgarni „Światowid” w Kielcach, będzie można zapoznać się i zakupić wybrane przez siebie pozycje przy stoisku wydawniczym.

http://pik.kielce.pl/filmy/spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym/zapowiedz-39-spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym.html

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-01-17
Data publikacji:2020-01-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3720