Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Świętokrzyskie Studia Archiwalno-Historyczne

Artykuły

 • Informacje o czasopiśmie

  Świętokrzyskie Studia Archiwalno-Historyczne są kolejną po kilkuletniej przerwie inicjatywą wydawniczą Archiwum Państwowego w Kielcach. Prezentowany tytuł w zamyśle dyrekcji archiwum i redakcji stanowić ma wydawnictwo ciągłe, na łamach którego publikowane będą przede wszystkim teksty z zakresu archiwistyki: teorii i metodyki archiwalnej, archiwoznawstwa i źródłoznawstwa, a także opracowania o charakterze historycznym ze szczególnym uwzględnieniem dziejów regionu.

  Czytaj Więcej o: Informacje o czasopiśmie
 • Rada Naukowa

  Na podstawie Zarządzeń Dyrektora Archiwum Państwowego w Kielcach nr 16/2012 z dnia 29 czerwca 2012 r. oraz 18/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r. oraz nr 12/2014 z dnia 9 czerwca 2014 r., nr 4 z dnia 22 stycznia 2015 r., nr 11 z dnia 11 maja 2017 r. oraz nr 16 z  dnia 12 czerwca 2018 r. w skład Rady Naukowej Świętokrzyskich Studiów Archiwalno-Historycznych wchodzą:

  1. prof. zw. dr hab. Adam Massalski
  2. prof. zw. dr hab. Waldemar Kowalski
  3. dr Yuriy Legun
  4. dr hab. prof. UJK Jerzy Gapys
  5. ks. dr Andrzej Kwaśniewski
  6. dr Marek Ďurčanský
  Czytaj Więcej o: Rada Naukowa
 • Zespół redakcyjny

  Na podstawie Zarządzenia nr 19/2012 Dyrektora Archiwum Państwowego w Kielcach z dnia 3 sierpnia 2012 r. oraz nr 25 z dnia 22 grudnia 2017 r. w skład Zespołu Redakcyjnego Świętokrzyskich Studiów Archiwalno-Historycznych wchodzą:

  1. dr Wiesława Rutkowska – redaktor naczelny
  2. Łukasz Guldon - sekretarz
  3. dr hab. Edyta Majcher-Ociesa
  4. dr hab. Hubert Wilk

  Czytaj Więcej o: Zespół redakcyjny
 • Procedura recenzowania

  1. Do oceny publikacji powoływani są recenzenci kompetentni w dziedzinie archiwistyki i historii. Wyboru recenzentów dokonuje Zarząd Kieleckiego Towarzystwa Naukowego spośród kandydatów zgłoszonych przez Radę Naukową „Świętokrzyskich Studiów Archiwalno-Historycznych".

  Czytaj Więcej o: Procedura recenzowania
 • Zaproszenie do publikacji

  Redakcja „Świętokrzyskich Studiów Archiwalno-Historycznych” zaprasza do współpracy w wydaniu XI tomu periodyku: archiwistów, historyków, muzealników, bibliotekarzy i nauczycieli oraz wszystkich innych zainteresowanych. Przyjmujemy przede wszystkim teksty dotyczące szeroko rozumianej archiwistyki – teorii i metodyki archiwalnej oraz archiwoznawstwa. Interesują nas także artykuły o charakterze źródłoznawczym oraz prace poświęcone naukom pomocniczym historii i dziejom regionu. Czasopismo zainteresowane jest zwłaszcza wydawnictwami źródłowymi, recenzjami (głównie publikacji z zakresu archiwistyki, historii) oraz sprawozdaniami z ważnych wydarzeń w świecie nauki o archiwach.
   

  Teksty do XII tomu ŚSA-H przyjmujemy do 31 stycznia 2023 roku.

  Czytaj Więcej o: Zaproszenie do publikacji

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-06-10 13:16przez:
Opublikowano:2015-06-10 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:32690

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.