Deklaracja dostępności
Archiwum Państwowe w Kielcach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.kielce.ap.gov.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
- · nie wszystkie filmy posiadają napisy dla osób głuchych,
· część plików nie jest dostępnych cyfrowo
· część plików graficznych nie posiada opisów alternatywnych.
Treści nieobjęte przepisami
- · mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Andrzej Kania - mejlowo andrzej.kania@kielce.ap.gov.pl lub telefonicznie 41 2605311 wew. 206.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- dr Wiesława Rutkowska, Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach,
- Adres: ul. Kusocińskiego 57, 25-045 Kielce,
- mejl: kancelaria@kielce.ap.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Archiwum Państwowe w Kielcach
Archiwum Państwowe w Kielcach, posiada jeden budynek w Kielcach przy ul. Janusza Kusocińskiego 57 oraz jeden budynek w Sandomierzu przy ul. Żydowskiej 4, w którym znajduje się oddział zamiejscowy.
Archiwum Państwowe w Kielcach, 25-045 Kielce, ul. Janusza Kusocińskiego 57
Z uwagi na lokalizację Archiwum Państwowego w Kielcach z dala od centrum miasta, dojazd do urzędu jest utrudniony dla osób nieposiadających własnego środka transportu. Blisko urzędu znajduje się przystanek autobusowy dla linii nr 44 i nr 24, które nie kursują często.
Budynek jest dobrze widoczny na tle otoczenia. Na ścianie przy wejściu jest duże logo z nazwą urzędu. Tabliczki z nazwą urzędu znajdują się również przy bramach i wejściach na jego teren.
W budynku jest jedno wejście główne na parterze (poziom -0). Do wejścia prowadzą schody oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych zaopatrzona w poręcze. Przy drzwiach wejściowych i przed wjazdem na pochylnię znajduje się domofon. Mogą z niego korzystać osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do budynku. Wejście posiada drzwi odpowiedniej szerokości i otwierane na zewnątrz. Przed drzwiami wejściowymi znajduje się podest o wymiarach pozwalających na manewrowanie wózkiem inwalidzkim. Za drzwiami wejściowymi znajduje się wiatrołap i drugie drzwi, również otwierane na zewnątrz.
Za wiatrołapem znajduje się elektroniczna tablica informująca wizualnie o rozkładzie pomieszczeń w budynku. W razie potrzeby odpowiedniej informacji na ten temat udziela pracownik ochrony budynku.
Na wszystkie piętra można dostać się klatką schodową lub oznakowaną wizualnie na każdym piętrze windą osobową.
Winda jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest wyposażona w lustro i poręcze z obu stron. Na panelach zewnętrznych i wewnętrznych są w wypukłe przyciski z oznaczeniami w alfabecie Braille'a, wyraźnie oznaczony jest przycisk poziomu wyjścia z budynku. Otwieranie i zamykanie drzwi oraz dojechanie na określone piętro są sygnalizowane wizualnie i poprzez informację głosową.
Pomieszczenie ochrony budynku znajduje się na wysokim parterze (poziom 0), naprzeciwko schodów wejściowych i windy.
Interesanci obsługiwani są wyłącznie w Punkcie Obsługi Klienta i Czytelni Akt, które znajdują się na lewo od pomieszczenia ochrony.
Na każdym piętrze naprzeciwko klatki schodowej i windy znajdują się tablice informujące wizualnie o rozkładzie pomieszczeń.
Wszystkie drzwi są szerokie i, poza drzwiami do pomieszczeń biurowych, są wyposażone w samozamykacze. Na drzwiach w ciągach komunikacyjnych znajduje się oznakowanie "pchać/ciągnąć". Brak jest dodatkowych uchwytów wspomagających otwieranie drzwi. Przy drzwiach do pomieszczeń zamieszczone są tabliczki informacyjne.
W holu przed Punktem Obsługi Klienta i Czytelnią Akt znajdują się stoliki i krzesła dla interesantów.
Toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze (poziom 0) oraz piętrze (poziom 1). Są one odpowiednio oznakowane.
Podłoga w ciągach komunikacyjnych jest antypoślizgowa. Przestrzenie komunikacyjne pionowe i poziome są wolne od barier, nie ma różnic poziomów ani progów.
W budynku znajdują się oznaczenia kontrastowe (jasne ściany, ciemne drzwi), brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.
Na schodach wewnętrznych są ryflowania i antypoślizgowe oznaczenia kontrastowe. Schody zewnętrzne, krawężniki, podjazd z parkingu na chodnik są oznaczone kontrastowo. Oznaczenia w alfabecie Braille'a znajdują się jedynie w windzie osobowej i na panelach przywołujących windę.
Oświetlenie w budynku jest rozproszone i nie wywołuje efektu olśnienia.
Punkt Obsługi Klienta wyposażony jest w przenośną pętlę indukcyjną.
Budynek posiada wizualne i świetlne oznaczenia dotyczące kierunków ewakuacji.
Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Blisko wejścia do budynku i pochylni wydzielone są 2 miejsca parkingowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych i odpowiednio oznakowane.
Archiwum Państwowe w Kielcach Oddział w Sandomierzu
Archiwum Państwowe w Kielcach, Oddział w Sandomierzu, ul. Żydowska 4, 27-600 Sandomierz
Budynek zlokalizowany jest w centrum miasta.
Oddział w Sandomierzu znajduje się w byłej synagodze, budynku wpisanym do rejestru zabytków. Budynek ma jedno wejście główne na poziomie chodnika, za którym znajduje się wiatrołap. Drzwi wejściowe mają szerokość umożliwiającą manewrowanie wózkiem inwalidzkim. Pomiędzy wejściem do budynku i wiatrołapem jest nieznaczna różnica poziomów.
Elektroniczna tablica informująca wizualnie o rozkładzie pomieszczeń znajduje się za wiatrołapem. W razie potrzeby odpowiedniej informacji na ten temat udziela pracownik obsługujący Kancelarię.
Za wiatrołapem jest hol, z którego wchodzi się do Kancelarii i na piętro.
Interesanci obsługiwani są na parterze budynku w Kancelarii i na piętrze w Czytelni Akt. W holu wydzielono stanowisko, w którym osoby np. mające trudności z pokonaniem schodów, mogą skorzystać z materiałów archiwalnych. Znajdują się tam również fotele umożliwiające odpoczynek osobom ze szczególnymi potrzebami.
Na piętro można się dostać schodami. W budynku nie ma windy osobowej.
Znajdująca się na parterze toaleta nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W Kancelarii zamontowana jest przenośna pętla indukcyjna.
Budynek posiada wizualne oznaczenia dotyczące kierunków ewakuacji.
Schody, ściany, drzwi i podłogi są oznaczone kontrastowo, na drzwiach umieszczone są tabliczki informacyjne. Brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących lub w alfabecie Braille'a.
Oświetlenie w budynku jest rozproszone i nie wywołuje efektu olśnienia.
Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział w Sandomierzu nie posiada własnych miejsc parkingowych. Blisko wejścia do budynku, na ogólnodostępnym parkingu, wydzielone są 2 miejsca parkingowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych i odpowiednio oznakowane.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://www.kielce.ap.gov.pl/p,122,tekst-latwy-do-czytania-i-zrozumienia
Metryczka
Wytworzono: | 2025-03-31 16:13 | przez: |
---|---|---|
Opublikowano: | 2025-03-31 16:14 | przez: AK |
Zmodyfikowano: | 2025-03-31 16:13 | przez: AK |
Podmiot udostępniający: | Archiwum Państwowe w Kielcach | |
Odwiedziny: | 264 |
Rejestr zmian
- [2025-03-31 16:13:53]AKm
- [2025-03-31 16:12:14]AKn