Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego III edycji konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna"

14 czerwca w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach miało miejsce uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego III edycji konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna".

Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody zwycięzcom oraz upominki dla wszystkich  uczestników, którzy podjęli się niełatwego zadania stworzenia drzewa genealogicznego swojej rodziny. Nagrody wręczali: dr Wiesława Rutkowska Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach, Ewelina Majsterek Dyrektor Archiwum Państwowego w Radomiu, Rafał Lipka starszy wizytator przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Na uczestników, którzy potwierdzili swoją obecność czekała niespodzianka. W gablotach przygotowano wybrane dokumenty dotyczące miejscowości z których przyjechali uczestnicy. Dokumenty spotkały się z dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję że zainspirują uczestników do poszerzenia swoich poszukiwań i badań nad historią swoich rodzin.

Dla wszystkich była również słodka niespodzianka w postaci tortu!

Jeszcze raz gratulujemy laureatom  etapu wojewódzkiego, którymi zostali: Michał Górczyński, Anna Szczepańska ze Szkoły Podstawowej w Iwaniskach oraz Filip Pater ze Szkoły Podstawowej w Starej Słupi. Zwycięskie prace trafiły do etapu ogólnopolskiego i już po zakończeniu uroczystości na etapie wojewódzkim ogłoszone zostały wyniki etapu ogólnopolskiego gdzie wyróżnienie otrzymał Filip Pater – serdecznie gratulujemy!!

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji konkursu, która odbędzie się w następnym roku szkolnym!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-18 09:35przez:
Opublikowano:2024-06-18 10:43przez: AK
Zmodyfikowano:2024-06-18 10:41przez: AK
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:1903

Rejestr zmian

  • [2024-06-18 10:41:50]AKm
  • [2024-06-18 09:35:44]AKm
  • [2024-06-18 09:34:47]AKn