Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Rozstrzygnięcie konkursu: „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Znamy zwycięzców konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, wiedzą i umiejętnością odkrywania przeszłości swojej rodziny. Spośród 44 prac wyłonionych w I etapie konkursu kapituła wybrała 3 laureatów. Wyróżnienia otrzymało 12 uczniów. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klas VI, którzy uczestniczyli w konkursie, wykazali się dużą kreatywnością, wiedzą i umiejętnością odkrywania przeszłości swojej rodziny. Zadanie konkursowe – stworzenie cyfrowego drzewa genealogicznego w aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” – okazało się nie tylko ciekawą propozycją rozwijającą zainteresowania historyczne, ale stało się również inspiracją do pasjonujących dyskusji w gronie rodziny. Dzięki udziałowi w konkursie młodzi ludzie lepiej poznali historie swoich przodków i na nowo odkryli rodzinne pamiątki, dokumenty oraz stare fotografie.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

I miejsce – Jakub Boratyn

II miejsce – Jakub Trela

III miejsce – Marianna Konieczna

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Trzosek, Jan Dawidowski, Bartosz Lipski, Martyna Samol, Vera Miernik, Klaudia Ziętal, Adrian Tarnowski, Agata Janus, Wojciech Branecki, Antoni Pośledni, Maya Sadłowska, Michał Kulik

Gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali prace konkursowe. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w przedsięwzięciu rodzinne historie i więzi zakwitły na nowo, a utworzone drzewa genealogiczne staną się ważnym świadectwem rodzinnej historii.

Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-07-01 12:33przez:
Opublikowano:2022-07-01 00:00przez: AK
Zmodyfikowano:2022-07-01 12:34przez: AK
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:2127

Rejestr zmian

  • [2022-07-01 12:34:47]AKm
  • [2022-07-01 12:33:05]AKn