Archiwum Państwowe w Kielcach

Warsztaty archiwalne z zakresu tworzenia i zabezpieczania archiwów rodzinnych

4 listopada 2019

Archiwum Państwowe w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty archiwalne z zakresu tworzenia i zabezpieczania archiwów rodzinnych, które odbędą się 12 listopada 2019 r. o godzinie 12.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach  przy ul. Janusza Kusocińskiego 57.

W programie warsztatów:

 Zainteresowanych warsztatami prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału pod numerami telefonów: 41 260 53 11 wew. 301 (Agnieszka Szczerba), 41 260 53 11 wew. 303 (Anna Rogowska) lub adresem e-mail: archiwarodzinneniepodleglej@kielce.ap.gov.pl

ZACHĘCAMY DO ZABRANIA ZE SOBĄ WŁASNYCH DOKUMENTÓW I FOTOGRAFII

Projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej” jest realizowany przez wszystkie archiwa państwowe w Polsce. Przechowywane w domowych zbiorach dokumenty, fotografie, albumy, pamiętniki, rękopisy, afisze, odznaczenia, militaria i inne pamiątki stanowią wyjątkowe świadectwo historii  poszczególnych ludzi, rodzin i lokalnych społeczności. Nieraz zapomniane i  podniszczone czekają na ponowne odkrycie, na poszukiwaczy rodzinnej historii – Rodzinnych Archiwistów, którzy otoczą je opieką i przywrócą im dawną świetność. Do nich i do wszystkich tych, którzy pamiętają o śladach pozostawionych przez przodków i troszczą się o nie – a chcieliby robić to jeszcze lepiej, skierowany jest projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”.

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-04
Data publikacji:2019-11-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2212