Archiwum Państwowe w Kielcach

„Piłka nożna w źródle archiwalnym”

15 maja 2019

29 maja (środa) 2019 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Piłka nożna w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Muzeum Historii Kielc.

Podczas spotkania wystąpią:

Dr hab. prof. UJD Eligiusz Małolepszy idoktorant Krzysztof Kościański (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie), Piłka nożna w Polsce w okresie międzywojennym;

Monika Witek(Fundacja Plac Wolności), Ostatni taki mecz - sportowa działalność ppłk Jana Cudka w przedwojennych Kielcach;

Krzysztof Myśliński(Muzeum Historii Kielc), Obiekty sportowe w Kielcach w XX wieku;

Rafał Rębosz(Archiwum Państwowe w Kielcach), Piłka nożna w świetle materiałów archiwalnych przechowywanych w Archiwum Państwowym w Kielcach.

 Spotkaniu towarzyszyć będą wystawy: Z dziejów przyjaźni polsko-węgierskiej w XX wieku”, przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego w Kielcach we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej; Wychowanie fizyczne dwudziestolecia międzywojennego w źródłach archiwalnych, przygotowana przez Iwonę Pogorzelską z Archiwum Państwowego w Kielcach; Sport w Kielcach do 1990 roku - wystawa z Muzeum Historii Kielc, Kolekcjonerska piłka nożna - wystawa z Muzeum Wsi Kieleckiej, przygotowana przez dr Krzysztofa Karbownika; Z piłką przez lata…, przygotowana przez Elżbietę Woźniczkę i Ewę Lewicką z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.

Czynny będzie punkt informacyjny „Archiwa Rodzinne”, przy którym będzie można zasięgnąć porady jak gromadzić i jak zadbać o prywatne zbiory rodzinne.

Z publikacjami Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckiego Towarzystwa Naukowego, Wydawnictwa „Arslibris” w Końskich oraz Księgarni „Światowid” w Kielcach, będzie można zapoznać się i zakupić wybrane przez siebie pozycje przy stoisku wydawniczym.

Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach - Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

http://pik.kielce.pl/filmy/spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym/spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym-cz-35.html

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-05-15
Data publikacji:2019-05-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1050