Archiwum Państwowe w Kielcach

„Armia Polska w ZSRR w źródle archiwalnym”

27 marca (środa) 2019 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Armia Polska w ZSRR w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Podczas spotkania wystąpią:

Prof. zw. dr hab. Józef Smoliński (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach): Źródła archiwalne o Polakach i Armii Polskiej w ZSRR

Bartosz Janczak (Centralne Muzeum Jeńców Wojennych): Armia Polska na Wschodzie w źródłach archiwalnych i zbiorach prywatnych

Monika Sikora (doktorantka, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach): Leon Bukojemski – oficer Armii Andersa i Armii Berlinga

 Łukasz Guldon (Archiwum Państwowe w Kielcach):  Armia Polska w ZSRR - materiały archiwalne w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach.

Zapraszamy również na promocję VII tomu „Świętokrzyskich Studiów Archiwalno-Historycznych”.

Spotkaniu towarzyszyć będą dwie wystawy: W służbie Rzeczypospolitej”. Pułkownik Józef Hartman 1898-1979, przygotowana przez Iwonę Pogorzelską z Archiwum Państwowego w Kielcach oraz „Między Wisłą a Dunajem. Z dziejów przyjaźni polsko-węgierskiej w XX wieku”, przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego w Kielcach we współpracy z  Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Czynny będzie punkt informacyjny „Archiwa Rodzinne”, przy którym będzie można zasięgnąć porady jak gromadzić i jak zadbać o prywatne zbiory rodzinne.

Z publikacjami Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckiego Towarzystwa Naukowego, Wydawnictwa „Arslibris” w Końskich oraz Księgarni „Światowid” w Kielcach, będzie można zapoznać się i zakupić wybrane przez siebie pozycje przy stoisku wydawniczym.

Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach - Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

Wstęp wolny.

Portal Informacji Kulturalnej - FILM

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-03-11 14:19:02przez:
Opublikowano:2019-03-11 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:2104

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.