Archiwum Państwowe w Kielcach

Zaproszenie na listopadowe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”

20 listopada 2017

Dnia 29 listopada (środa) 2017 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jako pierwszy wystąpi prof. dr hab. Krzysztof Bracha (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach) z tematem „Średniowieczne kazanie łacińskie i wernakularne jako źródło archiwalne”. Natomiast mgr Grzegorz Skrzypek (Archiwum Państwowe w Kielcach) zaprezentuje materiały archiwalne dotyczące Kościoła katolickiego w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach.

Spotkaniu towarzyszyć będą wystawy: „Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Kielcach i Muzeum Historii Kielc; „Materiały archiwalne dotyczące Kościoła katolickiego w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach” opracowana przez starszego archiwistę Grzegorza Skrzypka oraz „Święty Krzyż – miejsca pamięci” – wystawa zrealizowana przez Fundację „Dla Dziedzictwa”, w ramach zadania pn. „Święty Krzyż – miejsca Pamięci”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju 2017”).

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

http://pik.kielce.pl/filmy/-spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym-cz-26.html

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-20
Data publikacji:2017-11-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1947