Archiwum Pandemii A.D. 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

28 kwietnia 2020

Archiwum Państwowe w Kielcach zaprasza do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

Apel Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych - zaproszenie do udziału w akcji.

 

Uczestnikiem akcji może zostać każdy. Podziel się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Mogą to być zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, wycinki prasowe, zdjęcia, gazetki okolicznościowe, afisze, plakaty, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo, inne formy medialne i materiały publikowane na stronach internetowych. Będą to cenne źródła dokumentujące zjawisko epidemii w naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, społecznym, kulturalnym i zawodowym.

Zebrane i powstałe w czasie pandemii materiały, można przekazywać drogą tradycyjną (poprzez wrzucenie do specjalnie przygotowanych skrzynek w siedzibach Archiwum przy ul. Kusocińskiego 57 w Kielcach i przy ul. Żydowskiej 4 w Sandomierzu) lub elektroniczną (na adres e-mail: archiwumpandemii@kielce.ap.gov.pl).

Więcej informacji o tym jak przekazać swój materiał można znaleźć na stronach internetowych archiwów:

 https://www.archiwa.gov.pl/pl/ucategorised/5165

https://archiwarodzinne.gov.pl/archiwum-pandemii-a-d-2020

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-04-28
Data publikacji:2020-04-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4717