Zaproszenie na warsztaty archiwalne w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

27 sierpnia 2019

Archiwum Państwowe w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty archiwalne z zakresu tworzenia i zabezpieczania archiwów rodzinnych, które odbędą się 11 września 2019 r. o godzinie 12.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach  przy ul. Janusza Kusocińskiego 57. Wrześniowe warsztaty są częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem “Polski splot”.

Warsztaty prowadzone będą w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej realizowanego obecnie przez wszystkie archiwa państwowe w Polsce. Projekt ma na celu zaangażowanie osób prywatnych w dokumentowanie historii rodzinnej i lokalnej oraz pozyskanie do państwowego zasobu archiwalnego unikalnych archiwaliów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości z zamiarem ich zabezpieczenia, udostępniania,a tym samym zachowania dla potomnych. Ma również uświadomić jak wielką rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości odegrały indywidualne osoby, rodziny czy społeczności lokalne. Działalność niepodległościowa często znajdowała ślad w dokumentach i pamiątkach, które dziś mogą być przez ich właścicieli niedoceniane.

 

Podczas warsztatów pragniemy zaprezentować zagadnienia związane
z tworzeniem i porządkowaniem archiwów rodzinnych oraz ich przechowywaniem
i zabezpieczaniem. W programie warsztatów znajdzie się instruktaż w zakresie:

- tworzenia i porządkowania archiwów rodzinnych,

- oceny wartości dokumentów rodzinnych, prywatnych,

- przechowywania i zabezpieczania dokumentów i fotografii w warunkach domowych.

 

Uczestnicy warsztatów, którzy przyniosą na warsztaty swoje prywatne dokumenty będą mogli nauczyć się ich zabezpieczania pod czujnym okiem fachowców.

 

Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane do 6 września 2019 r. pod numerami telefonów: 041 2605311 wew. 301 (Agnieszka Szczerba), 041 2605311 wew. 303 (Anna Rogowska) lub pod adresem mailowym: archiwarodzinneniepodleglej@kielce.ap.gov.pl.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach. Zachęcamy do zabrania ze sobą dokumentów rodzinnych, które Państwa zdaniem posiadają wartość historyczną i zasługują na trwałe zachowanie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-27
Data publikacji:2019-08-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1135