PAMIĘĆ POKOLEŃ - zaproszenie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 lipca 2018

Szanowni Państwo,

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Urząd Miasta Kielce, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc oraz NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski zapraszają 3-4 lipca (wtorek-środa) 2018 r. na uroczystości PAMIĘĆ POKOLEŃ.

Dnia 3 lipca (wtorek) od godz. 9.00 do godz. 18.00 odbędzie się konferencja naukowa „Relacje polsko-żydowskie w XX wieku. Badania-kontrowersje-perspektywy”. Colloquium II. Wokół pomocy Żydom na ziemiach polskich pod okupacją niemiecką (miejsce obrad: Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, ul. Warszawska 5). Podczas sesji wystąpi 19 historyków i badaczy z 9 ośrodków naukowych i instytucji kultury.

Natomiast 4 lipca (środa) o godz. 12.00 zapraszamy na uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary pogromu w Kielcach (miejsce: ul. Planty 7). W ramach uroczystości w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się konferencja popularno-naukowa „Społeczność żydowska w Małopolsce”, w której wystąpi 11 historyków i regionalistów (miejsce obrad: Archiwum Państwowe w Kielcach, ul. Kusocińskiego 57 ). Natomiast o godz. 17.00 będzie miał miejsce wykład dr Ryszarda Śmietanki-Kruszelnickiego (IPN Delegatura w Kielcach) na temat: „Pogrom Żydów 4 lipca 1946 r. w świetle najnowszych badań i literatury przedmiotu. Analiza krytyczna” (miejsce obrad: Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, ul. Warszawska 5).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wstęp wolny.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-04
Data publikacji:2018-07-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1302