Maj w AP Kielce - „Starachowice w źródle archiwalnym”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

17 maja 2018

30 maja 2018 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Starachowice w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania będą: Archiwum Państwowe w Kielcach, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

Tematykę spotkania przedstawią prelegenci w swoich wystąpieniach:

Agnieszka Malinowska (Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Starachowicach), „Opieka zdrowotna w Starachowicach-Wierzbniku w latach 1918-1939”. 

Tomasz Sokół (Towarzystwo Przyjaciół Starachowic), „Produkcja Działu Amunicji Towarzystwa Starachowickich Zakładów Górniczych na rzecz Wojska Polskiego w latach 1926-1939”.

Piotr Gos (Starostwo Powiatowe w Starachowicach), „Walory turystyczne powiatu starachowickiego”.

Wiesława Rutkowska (Archiwum Państwowe w Kielcach), „Materiały źródłowe do szkolnictwa w Starachowicach. Wybrane zagadnienia”.

Dostępne do zwiedzania będą dwie wystawy “Starachowice w publikacjach - ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej” autorstwapracowników Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach: Marii Domańskiej-Nogajczyk, Jolanty Drążyk i Grażyny Gulińskiej oraz wystawa „Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Kielcach i Muzeum Historii Kielc.

Czynny będzie punkt informacyjny „Archiwa Rodzinne”, przy którym będzie można zasięgnąć porady jak gromadzić i jak zadbać o prywatne zbiory rodzinne.

Z publikacjami Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckiego Towarzystwa Naukowego, Wydawnictwa „Arslibris” w Końskich oraz Księgarni „Światowid” w Kielcach, będzie można zapoznać się i zakupić wybrane przez siebie pozycje przy stoisku wydawniczym w holu głównym archiwum.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, patronatem honorowym Starosty Starachowickiego oraz patronatem medialnym Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach - Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-17
Data publikacji:2018-05-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1725