„Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym” - zaproszenie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 marca 2018

Dnia 28 marca (środa) 2018 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Tematykę spotkania przedstawią prelegenci w swoich wystąpieniach:

Prof. zw. dr hab. Stanisław Wiech (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach) „Rosja i Rosjanie w dokumentach carskiej policji politycznej.

Łukasz Wołczyk (doktorant, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), „Kornela i Ludwika Zielonków droga na Syberię. Rosja w oczach zesłańców postyczniowych”.

Dr Bartosz Kułan (Kolegium Szkół Prywatnych), „Losy Zygmunta Bugajskiego podczas rewolucji w Rosji”.

Beata Żelazny (doktorantka, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), „Polska w propagandzie sowieckiej w latach 1941-1945”.

Dr Piotr Sławiński (Archiwum Państwowe w Kielcach Oddział w Sandomierzu), „Ślady społeczności rosyjskiej w Sandomierzu i okolicy”.

Podczas spotkania odbędzie się promocja VI tomu wydawnictwa Archiwum Państwowego w Kielcach „Świętokrzyskie Studia Archiwalno-Historyczne”, wydanego w końcu 2017 roku oraz „Miasto, ludzie, fabryka Starachowice w założeniach Centralnego Okręgu Przemysłowego, Starachowice 2017.

Dostępne do zwiedzania będą trzy wystawy: „Sztuka ludowa z Muzeum Wsi Kieleckiej” opracowana przez Łukasza Poniewierskiego - Kierownika Sekcji Zbiorów Muzealnych z Muzeum Wsi Kieleckiej, Rosja i Rosjanie w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, przygotowana przez Danutę Letkowską i Elżbietę Woźniczkę oraz „Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Kielcach i Muzeum Historii Kielc.

Czynny będzie punkt informacyjny „Archiwa Rodzinne”, przy którym będzie można zasięgnąć porady jak gromadzić i jak zadbać o prywatne zbiory rodzinne.

Z publikacjami Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckiego Towarzystwa Naukowego, Wydawnictwa „Arslibris” w Końskich oraz Księgarni „Światowid” w Kielcach, będzie można zapoznać się i zakupić wybrane przez siebie pozycje przy stoisku wydawniczym w holu głównym archiwum.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach - Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

http://pik.kielce.pl/filmy/spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym/spotkania-ze-zrodlem-archiwalnym-cz-28.html

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-21
Data publikacji:2018-03-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2211